10.09., неделя, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена, ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

ДТ Пловдив ПРЕМИЕРА
„Руски мармалад. PostChekhov” от Людмила Улицка

 


Превод: Майя Праматарова
Режисьор: Владимир Гурфинкель
Сценограф: Ирина Ярутис
Участват: Стефан Попов, Маргита Гошева, Анелия Ташева, Добрин Досев, Венелин Методиев, Елена Кабасакалова, Милена Георгиева, Радина Думанян, Красимир Василев, Елена Атанасова

 

„Руски мармалад“ на Людмила Улицкая разказва историята на „руското неслучване“. Обитателите на старинната вила сякаш са излезли от пиеса на Чехов и са се озовали сред руините на сегашното съвремие. Големият руски въпрос „Какво да се прави?“ се  е трансформирал в смешно-тъжното „Има ли смисъл да правим каквото и да било?“. Създаден изцяло от руски постановъчен екип, този прекрасен спектакъл отваря врати не само към руската действителност, но и към любопитните особености на руското театрално изкуство.

11.09., понеделник, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена

Народен театър „Иван Вазов“
„Последното изкушение“ по Никос Казандзакис

 

2


Драматургична версия: Веселка Кунчева и Ина Божидарова
Режисьор: Веселка Кунчева
Сценография, костюми и кукли: Мариета Голомехова
Хореография: Стефан Витанов
Композитор: Христо Намлиев
Фотограф: Иван Дончев
Участват: Пламен Димов, Александра Василева, Жорета Николова, Параскева Джукелова, Ева Тепавичарова, Ева Данаилова, Илиана Коджабашева, Христо Петков, Валери Йорданов, Дарин Ангелов, Деян Ангелов, Сава Драгунчев, Цветан Алексиев, Зафир Раджаб, Драгомир Драганов, Мак Маринов, Анатолий Ставрев, Христо Стефанов, Крис Атанасов, Марио Топалов, Александър Кънев, Ненчо Костов

Прочети повече...

11.09., понеделник, 19.30 ч., Драматичен театър, Камерна сцена

ДТ Пловдив ПРЕМИЕРА
"Момчето от последния чин" от Хуан Майорга

 


Превод: Нева Мичева
Режисьор: Крис Шарков
Сценограф: Ралица Тонева
Музика: Асен Аврамов
Участват: Стефан Вълдобрев, Боряна Братоева, Димитър Николов, Димитър Банчев, Симеон Алексиев, Красимира Кузманова

12.09., вторник, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена

The Festival Players Theatre Company, Stratford-upon-Avon,
Great Britain
„Веселите уиндзорки“ от Уилям Шекспир

 

3

 

Сценична версия и режисура: Майкъл Дайър
Оригинална музика: Джони Копин
Костюми: Франсис Холт
Консултант по речта: Триш Найт-Уеб
Участват: Марк Спригс, Стивън Хорнкасъл, Самюел Грифитс, Конър Рийд, Пол Валънтайн, Уилям Рос-Фосет

Прочети повече...

13.09., сряда, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена

ДКТ „Иван Радоев“ – Плевен
„Цимбелин“ от Уилям Шекспир

 

6


Спектакъл на Лилия Абаджиева
Сценография и костюми: Васил Абаджиев
Фотограф: Иван Абаджиев
Участват: Петьо Кръстев, Генадий Николов, Георги Енчев, Стоян Радев, Сергей Константинов, Адриан Филипов, Васил Асенов, Васил Витанов, Асен Данков, Георги Кацарски, Антъни Пенев

Прочети повече...

14.09., четвъртък, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена

Театър „Българска армия“
„Саломе“ от Оскар Уайлд

 

9


Превод: Людмила Евтимова
Постановка: Диана Добрева
Сценография и костюми: Нина Пашова
Музика: Петя Диманова
Хореография: Диана Добрева
Хореография: Деян Георгиев
Фотограф: Иван Дончев
Участват: Диана Добрева, Милен Миланов, Анастасия Ингилизова, Александър Евгениев, Веселин Анчев, Деян Георгиев, Луизабел Николова, Асен Кобиларов, Петя Диманова

Прочети повече...

14.09., сряда, 19.30 ч., Драматичен театър, Камерна сцена

ТР „Сфумато“

 

7


„Оптически илюзии (Цирк)“ по текстове на Даниил Хармс, Михаил Булгаков и Юлиан Тувим
Адаптация и режисура: Катя Петрова
Сценография и кукли: Петя Караджова, Борис Далчев
Музикално оформление: Светлозар Георгиев
Фотограф: Никола Грозданов
Участват: Ангел Калев, Анна-Валерия Гостанян, Велислава Маринкова, Дайяна Димитрова, Иван Шумаров, Любомир Желев

Прочети повече...

15.09., петък, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена

ДТ „Сава Огнянов“ – Русе
„Редки тъпанари“ - криминална комедия по филма на Марио Моничели „Неизвестни извършители”

 

11

 

Спектакъл на Теди Москов
Сценичен вариант: Теди Москов и Симон Шварц
Сценография и костюми: Виолета Радкова
Музика: Пламен Мирчев–Мирона
Фотограф: Йордан Бакалов
Участват: Мая Новоселска, Роберт Янакиев, Дайана Михайлова, Явор Бахаров, Ясена Господинова, Йосиф Шамли, Петя Венелинова, Александър Сано, Александър Узунов, Ивайло Спасимиров

Прочети повече...

15.09., петък, 19.30 ч., Драматичен театър, Камерна сцена

ДТ „Адриана Будевска“ – Бургас
„Госпожица Юлия“ от Аугуст Стриндберг

 

13


Превод: Вада Ганчева
Постановка: Стефан Спасов
Сценография и костюми: Мартина Варийска
Фотограф: Игнат Дяволов
Участват: Ива Папазова, Никола Парашкевов, Зорница Ковачева

Прочети повече...

16.09., събота, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена

Младежки театър „Николай Бинев“
„Еквус“ от Питър Шафър

 

15


Превод: проф. Здравко Митков
Режисьор: Стайко Мурджев
Сценография и костюми: Елица Георгиева
Авторска музика: Петър Дундаков
Хореография: Станислав Генадиев
Фотограф: Гергана Дамянова
Участват: Малин Кръстев, Севар Иванов, Светослав Добрев, Станка Калчева, Гергана Христова, Ния Кръстева, Юлиян Петров, Петър Дочев, Ярослава Павлова, Александър Хаджиангелов, Николай Луканов, Боян Арсов, както и студентите от НАТФИЗ „Кр. Сарафов“, клас проф. Стефан Данаилов – Филип Буков, Живко Сираков, Йордан Ангелов, Петър Данов, Явор Вълканов

Прочети повече...

16.09., събота, 19.30 ч., Драматичен театър, Камерна сцена

Академичен младежки театър „Лес Курбас“, Львов, Украйна
„ Марко Проклети“ - драматическа симфония по поезията на Васил Стус

 

18


Постановка: Володимир Кучинский
Сценография и костюми: Наталия Шимин
Музикално оформление: Наталия Половинка
Литературен консултант: Надия Свитлична
Драматургичен консултант: Юлия-Анна Франко
Участват: Олег Стефан, Андрий Водичев, Володимир Кучинский, Мария Копитчак

Прочети повече...

17.09., неделя, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена

Театър „София“
„Женитба” от Н. В. Гогол

 

19


Превод: Христо Радевски
Режисьор: Елена Панайотова
Сценография и костюми: Николина Костова-Богданова
Композитор: Христо Намлиев
Хореограф: Росен Михайлов
Фотограф: Симон Варсано
Участват: Лора Мутишева, Михаил Милчев, Невена Калудова, Николай Върбанов, Илия Виделинов, Росен Белов, София Маринкова, Симона Халачева, Юлиян Рачков, Юли Малинов

Прочети повече...

17.09., неделя, 19.30 ч., Драматичен театър, Камерна сцена

Театър 199 „Валентин Стойчев“
„Разговори с мама“

 

21


Оригинален текст: Сантяго Карлос Овес
Сценична адаптация: Жорди Галсеран
Превод: Нева Мичева
Постановка: Венци Кулев
Сценография и костюми: Нина Пашова
Фотограф: Павел Червенков
Драматургичен консултант: Андрей Филипов
Участват: Меглена Караламбова и Георги Къркеланов

Прочети повече...

19.09., вторник, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена

Столичен куклен театър
„АВЕНЮ Q” - бродуейски мюзикъл за възрастни

 

24


Превод: Любов Костова
Превод на песните: Десислава Софранова
Музика и стихове: Робърт Лопес и Джеф Маркс
Либрето: Джеф Уити по идея на Робърт Лопес и Джеф Маркс
Постановка: Уест Хайлър (САЩ), Петър Кауков
Кастинг: Шели Бътлър (САЩ)
Сценография и костюми: Ивайло Николов
Кукли: Димитър Димитров
Хореография и художествено осветление: Росен Михайлов
Музикален ръководител: Роберта
Тон-режисьор: Данаил Данаилов –Дидо
Фотограф: Гергана Дамянова
Участват: Камен Асенов, Венцислава Асенова, Цветелин Павлов, Лилия Гелева, Гьорги Георгиев – Антика, Павлета Семова, Мила Люцканова и Рафи Бохосян в ролята на Гари Колман
На пианото: Ангел Николов
Препоръчителен родителски контрол 16+

Прочети повече...

20.09., сряда, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена

Държавен театър гр. Измир, Турция
„Светци или грешници“ от Антъни Хоровиц

 

25


Постановка: Баръш Ерденк
Сценография: Емре Сатъ
Костюми: Медина Явуз
Дизайн осветление: Зейнел Ъшък
Музика: Орхан Енес Кузу
Хореография: Сибел Ерденк

Участват: Джемалеттин Чекмедже, Темер Йълмаз, Джанан Еренер Шен

Прочети повече...

21.09., четвъртък, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена

Театър „Азарян“
„В очакване на Годо“ от Самюъл Бекет

 

29


Режисьор: Деян Донков
Сценография и костюми: Чавдар Гюзелев
Саунд дизайн: Калин Николов
Светлинен дизайн: Красимир Русимов и Златимир Дивчев
Участват: Деян Донков, Иван Бърнев, Цветан Алексиев, Калоян Трифонов, Мартин Цолов

Прочети повече...

22.09., петък, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена

Държавен сатиричен театър „Алеко Константинов“
„Името“ от Матийо Делапорт и Александър дьо Ла Пателиер

 

31


Превод: Михаил Билалов и Снежина Русинова-Здравкова
Постановка: Здравко Митков
Сценография: Петър Митев
Фотограф: Елена Ненкова
Участват: Ана Вълчанова, Николай Урумов, Богдан Казанджиев,Михаил Билалов, Ирина Първанова

Прочети повече...

22.09., петък, 19.30 ч., Драматичен театър, Камерна сцена

ДКТ „Иван Димов“ – Хасково
„Ако Роналдо беше Чехов” от Кенан Тополян

 

33


Постановка: Елин Рахнев
Музика: Георги Георгиев - група „Остава”
Участват: Иванка Шекерова, Стефан Цирков, Добриела Попова, Стелиян Николов, Николета Малчева, Димитър Атанасов, Петър Влайков

Прочети повече...

23.09., събота, 19:00ч., Драматичен театър, Голяма сцена, ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

Народен театър „Иван Вазов“
„Мнимият болен“ от Жан - Батист Молиер

 

35


Превод: Кирил Кадийски
Сценичен вариант: Анна Петрова
Режисьор: Владлен Александров
Сценография и костюми: Елена Иванова
Композитор: Асен Аврамов
Асистенти на сценографа: Лилия Попова, Христина Дякова, Боримир Илков
Хореография и пластика: Татяна Соколова
Участват: Георги Мамалев, Албена Колева, Ева Тепавичарова, Михаил Петров, София Бобчева, Владислава Николова, Павел Иванов, Христо Чешмеджиев, Христо Терзиев, Сава Драгунчев, Валентин Балабанов; Музиканти – Слав Бистрев, Жорж Паликарски, Николай Казаков, Ивайло Фролов; Студенти от програма "Театър" на НБУ – Михаела Павлова, Калина Георгиева, Михаела Христова, Мишел Мандилова, Владимир Солаков, Станислав Анев, Изабел Миткова, Павлета Дойчинова, Алекс Жеков, Иван Жековски

Прочети повече...